► BAŞKAN


H. İbrahim YILDIZ.
Erimli Belediye Başkanı

1954 yılında Erimli’de doğdu. İlkokulu Erimli İlkokulunda bitirdi. Dicle Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Elazığ Atatürk Lisesine kayıt yaparak Atatürk Lisesi’ni bitirdi.

Diyarbakır Eğitim Fakültesini kazandı daha sonra Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesine nakil olarak giden H. İbrahim YILDIZ Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesini 1977 yılında bitirdikten sonra aynı yıl Elazığ Lisesi’nde göreve başladı. Göreve başladığı yıl Aişe YILDIZ ile evlendi.

Bu dönemde aktif siyaset içerisinde önemli çalışmalarda bulundu. Eğitim kültür çalışmalarının yanında gazetecilik yaparak birçok makale, röportaj ve söyleşilere imza attı.

1980 yılında arkadaşlarıyla beraber Elazığ İstanbul Dershanesi’ni kuran H. İbrahim YILDIZ 2000 yılına kadar İstanbul Dershanesi’nde matematik – geometri öğretmenliği ile İstanbul Dershanesi’nin müdürlüğünü yapan YILDIZ bu zaman zarfında Elazığ İstanbul Dershanesi’nde 30.000 üzerinde öğrenciyi yüksek okula yerleştirmenin gururunu arkadaşlarıyla birlikte yaşadı.

Daha sonra sırasıyla Diyarbakır, Kızıltepe, Mardin ve Midyat Final Dergisi Dershanelerinin kuruluşlarında öncülük yaptı. Buradan Ankara Polatlı Final Dergisi Dershanesi’nin kuruculuğunu yapan H. İbrahim YILDIZ 37 yıllık eğitim hayatını 30 Mart 2014 yılında noktalayarak kendi doğduğu beldeye, Erimli Beldesine belediye başkanı oldu.

Eğitim hayatı boyunca başarılı çalışmalara imza atan H. İbrahim YILDIZ çok saygın dedesi Hacı Mehmet YILDIZ ve babası Hacı Hasan YILDIZ’ın onun için hep örnek kişiler olduğunu ifade etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan H. İbrahim YILDIZ kendi insanımızla hem hal olmanın mutluluğunu yaşıyor.